Geregistreerd op: 10 Jan 2009 Berichten: 6371 Woonplaats: Temse
Geplaatst: 23-04-2023 15:55:36 Onderwerp:
Voortdurend wordt (vruchteloos?) de aandacht gevestigd op het gebruik van mobieltjes in de auto. Ook nu weer in De Zondag van 23 april 2023 (klik om te vergroten).
Men is zelfs "onthutst van het resultaat van een enquête" waaruit blijkt dat steeds meer jonge bestuurders telefoneren, berichten lezen of versturen, chatten, filmpjes maken, en zelfs vergaderen terwijl ze hun auto besturen. Allerlei "acties" en "campagnes" richten zich tegen deze autobestuurders.
Maar ... Hebben velen van deze jonge bestuurders dat gedrag niet "geleerd" op de fiets? Wordt er ooit iets gedaan om jongeren te ontraden om hun gsm te gebruiken terwijl ze fietsen of op hun e-step rijden?
8.4. Behalve wanneer zijn voertuig stilstaat of geparkeerd is, mag de bestuurder geen mobiel elektronisch apparaat met een scherm gebruiken, vasthouden noch manipuleren, tenzij het in een daartoe bestemde houder aan het voertuig bevestigd is.
En let op, als je gestopt bent voor een rood verkeerslicht, een gesloten overweg, of iets dergelijks, dan staat je voertuig niet stil volgens de betekenis van het verkeersreglement! Wat een stilstaand voertuig is, staat in het artikel 2.22 van het verkeersreglement :
Citaat:
2.22. "Stilstaand voertuig": een voertuig dat niet langer stilstaat dan nodig is voor het in- of uitstappen van personen of voor het laden of lossen van zaken.
_________________ Queen:
I want to ride my bicycle, I want to ride my bike.
I want to ride my bicycle, I want to ride it where I like.
Geregistreerd op: 10 Jan 2009 Berichten: 6371 Woonplaats: Temse
Geplaatst: 24-04-2023 08:03:08 Onderwerp:
Hetzelfde bericht staat nu wat bescheidener in Het Nieuwsblad van maandag 24 april 2023.
Ik betwijfel het dat dergelijke campagnes werkelijk bestuurders sensibiliseren. _________________ Queen:
I want to ride my bicycle, I want to ride my bike.
I want to ride my bicycle, I want to ride it where I like.
Geregistreerd op: 10 Jan 2009 Berichten: 6371 Woonplaats: Temse
Geplaatst: 15-05-2025 08:43:37 Onderwerp:
Uit vorige controles blijkt dat vooral jongere bestuurders hun mobieltje gebruiken terwijl ze een voertuig besturen. Zoals ik vroeger al schreef is dat het logisch gevolg van het GSM-gebruik tijdens het fietsen van vooral jonge fietsers. Dat zijn immers de toekomstige autobestuurders.
Voor de eerste keer lees ik over een controle op het gsm-gebruik achter het stuur, op de website van Het Laatste Nieuws en op EditieTemse, waarbij ook een fietser betrapt en beboet wordt die al rijdend met de gsm bezig was.
Jong geleerd is oud gedaan ... _________________ Queen:
I want to ride my bicycle, I want to ride my bike.
I want to ride my bicycle, I want to ride it where I like.
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen in dit subforum Je mag geen reacties plaatsen in dit subforum Je mag je berichten niet bewerken in dit subforum Je mag je berichten niet verwijderen in dit subforum Je mag niet stemmen in polls in dit subforum