Geregistreerd op: 10 Jan 2009 Berichten: 6247 Woonplaats: Temse
Geplaatst: 02-07-2023 09:01:16 Onderwerp:
Statbel biedt open data aan van 216.000 verkeersongevallen in de periode 2017-2022, de meeste met geolokalisatie. Je kan de data raadplegen in Excel of gevisualiseerd op een kaart.
Ga daarvoor naar deze website.
Kies dan bijvoorbeeld het tabblad 'Cijfers' en daarna het tabblad 'Geo localisatie'. Je kunt dan dit beeld krijgen van de gemeente Temse (klik om te vergroten).
Elk rood bolletje is een ongeval. Het zijn natuurlijk niet allemaal fietsongevallen, gelukkig maar!
Een zeer interessante website om na te gaan waar de meeste en de ergste fietsongevallen in Temse gebeuren. Er gebeuren er blijkbaar veel meer dan we weten. _________________ Queen:
I want to ride my bicycle, I want to ride my bike.
I want to ride my bicycle, I want to ride it where I like.
Geregistreerd op: 10 Jan 2009 Berichten: 6247 Woonplaats: Temse
Geplaatst: 05-07-2023 09:13:43 Onderwerp:
Toevallig staat op woensdag 5 juli 2023 dit artikel in Het Nieuwsblad over het aantal ongevallen met doden of zwaargewonden in 2022 (klik om te vergroten).
De West-Vlaamse wegen bleken in 2022 het onveiligst te zijn. Maar als je even kijkt naar de lijst met de rangschikking van de gemeenten met de meest zware ongevallen in 2022, staat Temse op een weinig benijdenswaardige vierde plaats! Het dodelijk fietsongeval in de Doornstraat op 1 augustus 2022 zal daar zonder twijfel mede de oorzaak van zijn, maar toch ...
Verder lijkt de gouverneur van West-Vlaanderen het nog altijd normaal te vinden dat er mensen sterven in het verkeer. Hij is al blij dat er het voorbije half jaar "slechts" 23 doden te betreuren waren op de West-Vlaamse wegen, tegenover 30 in de eerste helft van vorig jaar 2022 ... _________________ Queen:
I want to ride my bicycle, I want to ride my bike.
I want to ride my bicycle, I want to ride it where I like.
Geregistreerd op: 10 Jan 2009 Berichten: 6247 Woonplaats: Temse
Geplaatst: 18-12-2023 22:49:24 Onderwerp:
Het aantal verkeersslachtoffers in België, met een evolutie per jaar vanaf 2013, kun je vinden op deze website van VIAS. Daar kun je het aantal verkeersslachtoffers opzoeken per gemeente, per type weggebruiker en nog veel meer. Het aantal verkeersslachtoffers verschijnt in tabellen volgens graad van ernst, binnen of buiten de bebouwde kom of op de autosnelweg, en onderverdeeld in nog meer criteria.
Sommige tabellen zijn apart te vergroten. Zeer interessante gegevens! _________________ Queen:
I want to ride my bicycle, I want to ride my bike.
I want to ride my bicycle, I want to ride it where I like.
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen in dit subforum Je mag geen reacties plaatsen in dit subforum Je mag je berichten niet bewerken in dit subforum Je mag je berichten niet verwijderen in dit subforum Je mag niet stemmen in polls in dit subforum